Alexander Klimeš

profileimage

Saša je nejstarší člen týmu. Narodil se ve stejné době jako rodiče některých z nás. Se sportem začal až po třicítce. Jeho cesta k běhu tak nebyla úplně přímočará. Ale i když jste v mládí osvobozeni od tělocviku kvůli zdravotním komplikacím, můžete před padesátkou zaběhnout několik půlmaratonů a uvažovat o maratonu.

 

 

 

296373_10150361204894555_518902669_n

Před tím, než začal běhat, věnoval se pár let různým formám cvičení se zátěží, nejdéle pak silovému tr
ojboji. Sám říká, že činky ho bavily asi 12 let, ale že se už dál nemohl posunout. Někdy na přelomu let 2013-2014 tak nahradil činky během a studiem kvalitního pohybu, jakým je lezení po zemi, práce na kruzích a hrazdě, mobilita ramen, boků a páteře, síla a grácie, stoj na rukou …. prostě spousta pohybových dovedností.

Ale zpět k běhu. Saša vymyslel a spolurealizoval koncept Dámských běhů, neboli běžeckých tréninků, které jsou primárně pro začátečnice (a začátečníky), na kterých je dámám k dispozici doprovod nejméně dvou gentlemanů z našeho klubu. Díky tomu vznikla na Mělníku poměrně solidní dámská běžecká skupina (mělnické vinařské desítky se v roce 2016 účastnilo nejméně 6 dam, které prošly středečními dámskými běhy, z toho některé začaly běhat teprve v tomto roce), která se nadále rozvíjí.

Ve zbytcích volného času Saša vaří a hraje golf.

 

KVA16JK2884-1