Miloš Bohoněk

profileimage

Miloš je nejnovějším přírůstkem do naší malé běžecko-cestovatelské rodiny. Jenom obtížně byste dokázali Miloše zařadit. Kromě toho, že je to tvrdě pracující student práv s předchozí akademickou zkušeností ze Spojených států amerických, je to také neuvěřitelný sportovec. Jeho sportovní nadání je neuvěřitelně plné všestrannosti a vytrvalosti. Miloš za svůj život zdolal mnoho vysokých hor, ty nejvyšší se již blížily 8tisícovkám. Kromě horolezectví umí Miloš snad úplně všechno, nejradši má ale velké výzvy a nesnadné úkoly. Je několikanásobným účastníkem 5 Beskydských Vrcholů a mnoha dalších vytrvaleckých událostí. Když v roce 2014 běžel poprvé maraton, nikoho tím nepřekvapil. K RtW se připojil letos a od první chvíle se stal zdrojem inspirace a motivace. Poslouchat Milošova vyprávení z expedicí nebo jeho cest po všemožných koutech této planety nikoho nenudí. Jsme rádi, že je jedním z nás. Jeho pozitivní nálada a kamarádství se nám bude hodit. Třeba až nás uvítá ve svém novém domově, ve španělské Valencii, kam se celá parta na podzim chystá! Tou dobou tam bude už koketovat s mistními montanas.

F NYC.

Proč RTW?

To by mě taky zajímalo, běhání odjakživa nesnáším.

Jaké jsou vaše cíle na tento rok?

Užiju si Jizerský Ultratrail, jsem zvědavý na desítku a půlmaraton ve Valencii, tyhle kratší vzdálenosti jsem ještě nikdy neběžel. Ale nejhlubší zářez si (doufám) odnesu ze srpnového Adventure Race.

Co pro vás byl nejsilnější sportovní zážitek?

Nejspíš výstup na sedmitisícovou Khan Tengri, jednu z nejkrásnějších hor na téhle planetě. Z domácích akcí se mi tuze líbil EPO Survival a hodně silné bylo vždycky 5BV, jejich motto sedí jak zadek na hrnec: „Zážitek nemusí být příjemný, hlavně aby byl velmi silný“.

Do jaké země byste si o víkendu zaletěl?

Víkend je krátká doba a nerad bych ho celý zabil cestováním na druhý konec světa, takže prstem na mapě píchám do Alp nebo Dolomit. Mají tam výborné terény na běhání, lezení i kolo.

F F NYC