Ondra Kunovský

profileimage

Ondra je studentem VŠE a momentálně se připravuje na jeho již druhý studijní pobyt. Po Rotterdamu to bude tentokráte trochu dále, Britská Kolumbie v Kanadě! Asi každý si teď představil nádherné národní parky, jezera, hory, lesy, velryby, nebo třeba Vancouver. Rozhodně je co závidět. Ondra se připojil k RtW krátce po jeho založení a hned se rozhodl jít na první maraton. Jeho první souboj byl okolo gladiátorského kolosea v Římě. Jeho debut ani Rtw ho neodradilo. Jeho druhá cesta směřovala na world marathon major do Berlína! Ondra je člověk, který jde do všeho naplno. Kromě maratonování si třeba s týmem vyběhl 30km na Sněžku a zpět. Ani to mu nevzalo optimismus z tváře! Nebrání se netradičním plánům a akcím. Má rád výzvy a nevšední překážky.

sdas sdas

Proč RTW?

V RTW jsem od samého začátku. Měl jsem tak skvělou šanci poznat nové lidi, protože jsem byl tenkrát první rok na výšce a nikoho jsem v Praze neznal. Cestovali jsme na úžasná místa, měli spoustu zážitků – přes jídlo, památky, noční běh do Vatikánu za Papežem (ovšem nám neotevřel…) a dávali si úžasnou podporu navzájem – ať už mezi běžci nebo kamarády, co jezdili s náma. Těm také patří můj obrovský dík!<

Jaké jsou vaše cíle na tento rok?

V nejbližší době mě čeká Rock ‘n‘ roll halfmarathon ve Vancouveru v říjnu a jeden trail půlmaraton v Chilliwack kolem Flora Lake v Kanadě. Těším se na cestování po Britské Kolumbii a západě USA. Tento podzim se ocitnu za velkou louží na 4 měsíce ve škole ve Vancouveru a budu z toho těžit maximum. Těším se na nové lidi, kulturu a nové výzvy v osobním a sportovním životě.

Co pro vás byl nejsilnější sportovní zážitek?

Mimo skvělé zážitky ze závodů nejraději vzpomínám na náš výběh ze Špindlu na Sněžku. Bylo to náročné, ale krásné! Jestli si dobře vzpomínám uběhli jsme přes 30 km a převýšení taky nebylo nejmenší.. 🙂

Do jaké země byste si o víkendu zaletěl?

Absolutně do Jihoafrické republiky – to je můj cestovatelský sen. Čisté moře a pláže, drsná a nezničená příroda v národních parcích, směs nejrůznějších kultur, zvyků a jídla. Víkend by mi nejspíš nestačil!

sdas sdas