Tomáš Chytil

profileimage

Tomáš reprezentuje náš miniklub z Anglie. Bydlí v Greenwich, London!  Je členem RtW a velmi dobře se také podílí na myšlence pomáhat během. Občas je dobrovolníkem na běžeckých akcích v Southamtonu Parkrun, kde pomáhá bezproblémové organizaci. Jako běžec si už splnil několik milníků. Po úspěšném půlmaratonu v Olomouci měl cíl dokončit maraton. Hned tím prvním byl velmi prestižní londýnský maraton, který mu ne zrovna tiše všichni závidíme. V dalším roce si dal cestovatelské kolečko, Manchester-Miláno-Amsterdam, při němž v posledním jmenovaném se pokoušel o nový osobní rekord na maratonu. Ten však stále trvá a čeká se tedy na nový pokus.

Proč RTW?

RTW je spojení dvou mých zálib, cestování a běh. K běhu jsem se dostal přes zakladatele RTW Vojtu Knespla, když se nemohl zúčastnit půlmaratónu v Olomouci a tak jsem běžel místo něho. Když mi pověděl o jeho plánu, nemohl jsem jinak, než se stát součástí.

Jaké jsou vaše cíle na tento rok?

Pokračovat v zotavování se z dlouhodobého zranění a zaběhnout pár kratších distancí.

Co pro vás byl nejsilnější sportovní zážitek?

Cílová rovinka na Londýnských maratonech a fotbalový zápas hraný na Old Trafford v Manchesteru kde Tottenham Hotspur vyhrál poprvé za 23 let.

Do jaké země byste si o víkendu zaletěl?

Holandsko, jelikož to mám jen hodinu cesty a pokaždé je to dobře strávených pár dní.