Vojta Knespl

profileimage

Vojta je mladý student CEMS/VŠE v Praze, který má za sebou i semestrální pobyt na univerzitě Luigi Bocconi v italském Miláně. Když není v zahraničí, běhá doma na Mělníku, v Praze nebo okolo hory Říp. S běháním začal v 18. letech, kdy měl možnost běžet za firmu Nike pražský půlmaraton. Atmosféra a celý závod se mu natolik zalíbil, že se začal běhu věnovat více. O rok později už stál na startu dvojnásobné vzdálenosti. Bylo to v Paříži, kde se také asi z nudy při běhu kolem slavných symbolů Francie zrodila myšlenka klubu Run the World. Vojta má za sebou 14 maratonů a nespočet kratších distancí, jeho běhání není až tak o časech, ale spíše o zážitcích z běhu a z cest.

NYC

Nejvíce si cení, když může běžet s kamarády z týmu na uvolněných akcích typu Vltava Run, nebo týmového běhu Brussels-Amsterdam, který podnikl v roce 2013 s Jakubem. V rámci tohoto běhu se pouze pomocí nohou (občas si od běhu odpočinuli na kolečkových bruslích) dostali z hlavního města Belgie až do hlavního města sousedního Nizozemí. V letošním roce si i přes časté odrazování kamarádů dal výzvu „12IN12“, při které chce zaběhnout v jednom roce 12 maratonů. Zatím se mu povedlo uběhnout 5, uvidíme, jak mu vydrží síly a zdraví.

Proč RTW?

RtW pro mě představuje životní styl, náš tým je souhrn různorodých lidí, ale i přesto je v něm pohoda a klid. Nezáleží, jestli jedeme na okraj města tady v ČR, nebo letadlem na druhou stranu světa, vždycky z toho je super zážitek. Díky RtW jsem poznal skvělé lidi, výborné běžce, nové kultury, ochutnal roztodivná jídla, ale hlavně poznal kamarády na celý život.

Za 4 roky jsem s kolegama z RtW běžel 14 maratonů, z toho 10 jich bylo mimo Českou Republiku. Co je na zážitcích z nich nejlepší? Každý z nich byl jiný. V Římě jsme měli možnost vidět papeže, když poprvé po svém zvolení vystoupil na vatikánský balkón. V Barceloně jsem po maratonu v salsa baru sledoval taneční kreace a popíjel lahodnou sangriu. V Istanbulu jsem měl možnost přeběhnout z Asie do Evropy během jediného kilometru. A takových momentů bych našel nespočet.

Jaké jsou vaše cíle na tento rok?

Mým cílem pro tento rok je dostat se na zahraniční stáž a užívat si běžeckého života kdekoliv budu!

Co pro vás byl nejsilnější sportovní zážitek?

Nejlepší pro mě byl rozhodně doběh 10. maratonu o Silvestr ve Švýcarsku, byla mi zima, běžel jsem pomalu, ale byl jsem doopravdy veselý!

Do jaké země byste si o víkendu zaletěl?

Island! Stále to je pro mě země, kde se mi líbilo nejvíce!

FFF