Alexander Klimeš

profileimage

Saša je nejstarší člen týmu. Narodil se ve stejné době jako rodiče některých z nás. Se sportem začal až po třicítce. Jeho cesta k běhu tak nebyla úplně přímočará. Ale i když jste v mládí osvobozeni od tělocviku kvůli zdravotním komplikacím, můžete před padesátkou, i po padesátce) zaběhnout několik půlmaratonů a uvažovat o maratonu (pokud Vám to kolena dovolí).296373_10150361204894555_518902669_n

Před tím, než začal běhat, věnoval se pár let různým formám cvičení se zátěží, nejdéle pak silovému trojboji. Sám říká, že činky ho bavily asi 12 let, ale že se už dál nemohl posunout. Někdy na přelomu let 2013-2014 tak nahradil činky během a studiem kvalitního pohybu u českého učitele Ido Portal Method.

Ale zpět k běhu. Saša vymyslel a spolurealizoval koncept Dámských běhů, neboli běžeckých tréninků, které jsou primárně pro začátečnice (a začátečníky), na kterých je dámám k dispozici doprovod nejméně dvou gentlemanů z našeho klubu. Díky tomu vznikla na Mělníku poměrně solidní dámská běžecká skupina, která se nadále rozvíjí (mělnické vinařské desítky se v každoročně účastní více než deset závodnic ze středečních dámských běhů).

Ve zbytcích volného času Saša vaří a hraje golf.

KVA16JK2884-1