Jakub Pecina

profileimage

Kuba je běžec a cestovatel, který je stejně jako někteří další členové z Mělníka. Svoji běžeckou dráhu začal na pražském půlmaratonu a od té doby se to už vezlo. První maraton byl pro něj ten opravdový a klasický marathon. Na svou první maratonskou cestu se totiž vydal z Maratonu do Athén. Jeho maratonský debut ho natolik zaujal, že se na distanci 42km a 195m vydal ještě čtyřikrát a to v Římě, Istanbulu, Berlíně a Paříži. Poslední jmenovaný byl zatím jeho posledním a Jakub při něm prolomil osudnou hranici 3 hodin. Od té doby se věnuje běhu aktivněji a závodí velmi úspěšně na kratších distancích. Kromě běhu je to taky skvělý kamarád a nadšený cestovatel. Na kole již projel i takové země jako jsou Nový Zéland, Australie, nebo třeba Nepál. Spolu s Vojtou běžel pouze s kočárkem z Bruselu do Amsterdamu, který sám hodnotí velmi pozitivně! Jakub od počátku tvoří důležité jádro celého klubu a motivuje spoustu členů k tvrdé práci. Jeho cesty jsou také inspirací pro naše další cestovatelské aktivity.

F

Proč RTW?

Protože : R jako rodina, T jako tým a W jako women (to dvojité W bylo těžké) 😀 … a teď už vážně – Protože nejsme normální běžecký klub, ale jsme parta kamarádů a cestovatelů, kteří rádi sportují a poznávají něco nového, něco dalšího 🙂 Byl jsem u toho, když s tím Vojta prišel a moc se mi ten nápad a myšlenka našeho týmu líbí.

Jaké jsou vaše cíle na tento rok?

Zlepšit se hlavně na 10km trati a zaběhnout ji pod 34min. a také bych se chtěl podívat na nějaký závod i do ciziny. Dále mám v plánu s Vojtou další šílenou akci, na podzim mě čeká, buď Amerika, a nebo se projet na kole od Kaspickeho moře k Černému

Co pro vás byl nejsilnější sportovní zážitek?

Bikování na Novém Zélandu a můj první maraton, který jsem si zaběhl v Aténách.

Do jaké země byste si o víkendu zaletěl?

Kamkoli, mám totiž rád cestování 🙂

F F F