Radek Hušek

profileimage

Běh byl můj celoživotní nepřítel číslo jedna. Naposledy jsem běžel na vojně. Nechápal jsem jak někdo může jen tak zbůhdarma plýtvat energií, časem a ještě platit startovné na závodech. Prostě magoři. V roce 2015 přicházely nenápadné impulzy, které způsobyly, že jsem od ledna 2016, ve svých 43 letech začal pravidelně pod dohledem trenéra běhat.

Impulzy: několikaleté bolesti kolen, kotníků a nic nepomáhá. Vázání tkaniček jen se zadržením dechu doprovázené zrudnutím a pak funěním. Po pokusu proběhnout se s dětmi jsem po 300 metrech nucen min. dalších 300 jít. Rozhodující střípek byl projekt běžecké výzva Sportisimo hvězdy, díky které se již nedalo couvnout.

Začínám potají po tmě, pobíhám po loukách mimo lidi, aby toho magora nikdo neviděl. Mám ale obavu že si mě nějaký myslivec splete s funícím prasetem.  Přežil jsem. Po devíti měsících tréninku zaběhnu svůj první 1/2maraton za 2:02 hod. Po roce projekt končí a já objevil proč lidé běhají. A tak běhám dál.

 

 

 

 

 

1.Proč Run the World

Jako náhradník jsem se v roce 2018 zůčastnil s Run the World běhu Sněžka-Praha, kde jsem poznal sílu, motivaci, adrenalin, radost, vše násobené týmovou soudržností. Když se ti nechce večer po práci vyběhnout do zimy, tak v týmu to jde minimálně o polovinu snadněji.

2.Jaké jsou cíle pro tento rok

Pokud zdraví dovolí tak pokořit alespoň jeden z cílů:

– zaběhnout 1.maraton a to pod 4h

– vylepšit si 1/2maraton a to pod 1:39

– dát 1.triatlon

– 10km pod 45min

– 5km pod 22min

3. Co pro vás byl nejsilnější sportovní zážitek?

První uběhnutý 1/2maraton a běh Sněžka-Praha

4. Běžecký sen ?

Žádné další běžecké zranění, trochu zrychlit, cíle které se nepovedou letos tak za rok