Vojta Knespl

profileimage

Vojta je borec. Když není v zahraničí, běhá doma na Mělníku, v Praze nebo okolo hory Říp. S běháním začal v 18. letech, kdy měl možnost běžet za firmu Nike pražský půlmaraton. Atmosféra a celý závod se mu natolik zalíbil, že se začal běhu věnovat více. O rok později už stál na startu dvojnásobné vzdálenosti. Bylo to v Paříži, kde se také asi z nudy při běhu kolem slavných symbolů Francie zrodila myšlenka klubu Run the World. Vojta má za sebou 39 maratonů a nespočet kratších distancí, jeho běhání není až tak o časech, ale spíše o zážitcích z běhu a z cest.

NYC

Nejvíce si cení, když může běžet s kamarády z týmu na uvolněných akcích typu Vltava Run, nebo týmového běhu Brussels-Amsterdam, který podnikl v roce 2013 s Jakubem. V rámci tohoto běhu se pouze pomocí nohou (občas si od běhu odpočinuli na kolečkových bruslích) dostali z hlavního města Belgie až do hlavního města sousedního Nizozemí. I přes časté odrazování kamarádů dal výzvu „12IN12“, při které musel zaběhnout v jednom roce 12 maratonů. Nedal to :-D, povedlo  se uběhnout pouze 11.

Proč RTW?

RtW pro mě představuje životní styl, náš tým je souhrn různorodých lidí, ale i přesto je v něm pohoda a klid. Nezáleží, jestli jedeme na okraj města tady v ČR, nebo letadlem na druhou stranu světa, vždycky z toho je super zážitek. Díky RtW jsem poznal skvělé lidi, výborné běžce, nové kultury, ochutnal roztodivná jídla, ale hlavně poznal kamarády na celý život.

Za 9 roky jsem s kolegama z RtW běžel 38 maratonů, z toho spousta jich byla mimo Českou Republiku. Co je na zážitcích z nich nejlepší? Každý z nich byl jiný. V Římě jsme měli možnost vidět papeže, když poprvé po svém zvolení vystoupil na vatikánský balkón. V Barceloně jsem po maratonu v salsa baru sledoval taneční kreace a popíjel lahodnou sangriu. V Istanbulu jsem měl možnost přeběhnout z Asie do Evropy během jediného kilometru. A takových momentů bych našel nespočet.

Jaké jsou vaše cíle na tento rok?

Mým cílem pro tento rok je užívat si běžeckého života kdekoliv budu!

Co pro vás byl nejsilnější sportovní zážitek?

Nejlepší pro mě byl rozhodně doběh 10. maratonu o Silvestr ve Švýcarsku, byla mi zima, běžel jsem pomalu, ale byl jsem doopravdy veselý!

Do jaké země byste si o víkendu zaletěl?

Island! Stále to je pro mě země, kde se mi líbilo nejvíce!

FFF